אילו מצרכים בסיסיים צריך בבית על מנת להכין קוקטיילים

בעולם הרחב קיימים כנראה אינספור סוגי קוקטיילים. אלה מבוססים על אינספור משקאות אלכוהוליים, מיצים ומרכיבים מגוונים מכל הסוגים. אבל כל הקוקטיילים בעולם מתבססים על עקרונות דומים ועל סוגים דומים של מרכיבי יסוד.

זה אומר גם אתם יכולים להכין קוקטיילים בבית - אם יש לכם את המרכיבים הבסיסיים הנחוצים. 

אז איך עושים את זה?


איך יוצרים את הקוקטייל המושלם?

מלבד שימוש במרכיבים ספציפיים, הכנת קוקטייל טוב תלויה בחיבור נכון של טעמים, ניחוחות ומרקמים. כדי ליצור אינספור סוגי קוקטיילים, ברמנים ברחבי העולם משתמשים בשלושה מרכיבים עיקריים: משקה אלכוהולי, תוספת וקרח. בחירת הטעמים גם היא אינסופית. אפשר למצוא קוקטיילים מתוקים, אבל ניתן לשלב בקוקטיילים גם מלוח, חמוץ ואוממי (נחשב לטעם המושלם).

הכנת קוקטייל


אין קוקטייל טוב בלי קרח

יש גם קוקטיילים חמים. אבל מרבית הקוקטיילים, בעיקר במקומות חמים כמו ישראל, חייבים להכיל קרח. למרות אהבה גדולה של הישראלים לקרח, חשוב לזכור כי מדובר במים קפואים, שנמסים לאט לתוך המשקה ומדללים לו את הטעם. לכן חשוב להוסיף מידה נכונה של קרח ולהגיש את הקוקטייל מייד כשהוא מוכן. כדי להיות בטוחים שהקוקטייל שלכם מוכן, נערו את השייקר עם כל החומרים, כולל הקרח והמתינו עד שיתחילו להופיע טיפות מים קטנות על השייקר.


אלכוהול תמיד במרכז

זה לא באמת קוקטייל אם אין בו אלכוהול. אבל הוא לא המרכיב היחיד בתוך הכוס ולכן חשוב לבחור אלכוהול איכותי, שיהפוך את הקוקטייל שלכם למשקה משובח.

כדי שיהיה לכם מספיק אלכוהול בבית להכנת כמה קוקטיילים שונים, כדאי להחזיק בבית לפחות שני סוגים של משקאות אלכוהוליים שאתם אוהבים. 

זה יכול להיות וודקה, וויסקי, ג'ין, קמפרי, רום, מרטיני, טקילה, ערק, ועוד.

אפשר לקרוא מתכונים של קוקטיילים שאתם אוהבים ולקנות את המשקאות המתאימים להכנה שלהם, או לקנות משקאות אלכוהוליים שאתם אוהבים ולבנות מהם קוקטיילים לפי הטעם שלכם.


תוספות שעושות את הקוקטייל

עם כל הכבוד לקרח ואלכוהול, התוספות לפעמים גונבות את ההצגה והופכות להיות המרכז של הקוקטייל. לכן חשוב להשקיע גם כאן. תוספות לקוקטייל יכולות להיות מיצי פירות, כמו לימונדה, תפוזים, אפרסק, סודה ועוד. אבל אפשר להוסיף לקוקטייל גם פירות חתוכים, מלח ופלפל במקרים מסוימים, מיץ עגבניות ואפילו נענע טריה במקרים שונים.

אם אתם חובבים גם קישוטים מתוקים, כדאי לוודא שיש לכם בבית דובדבנים מסוכרים להשלמת החוויה.

לבסוף, אם אתם רוצים להרגיש ממש מקצוענים וליהנות מתהליך הכנת הקוקטייל, מומלץ לרכוש שייקר איכותי, שיקל על הכנת הקוקטייל וגם יעזור לכם לעשות רושם.

לסיכום

להכין בבית קוקטיילים זה קל. זו דרך נפלאה לשדרג את החוויה של סגירת הערב, לפני שהולכים לישון, זו אחלה דרך לארח ולהרשים וזה גם ובעיקר - מאוד מאוד טעים.

אז צאו לעשות קצת קניות ותתחילו לשקשק!

טואול - בניית אתרים